science lab
mail    home    search
O ginekologii   button USG   button Ciąża   button Ginekolog Warszawa   button
Ginekologia

Ciąża dla wielu kobiet jest długo wyczekiwanym momentem. Rola matki jest często tym do czego przygotowywały się przez całe dotychczasowe życie. Radość związana z nadejściem nowego członka rodziny jest jednak często zakłócana przez różnego rodzaju obawy.

Ze względu na podobny przebieg okresu zarodkowego i płodowego termin ciąża jest stosowany w odniesieniu do ryb żyworodnych (m.in. piękniczkowate, większość chrzęstnoszkieletowych). Natomiast w przypadku zwierząt jajożyworodnych (np. dafnia) wczesny rozwój potomstwa również zachodzi wewnątrz ciała matki lub w zagłębieniu między ciałem a szkieletem zewnętrznym (komorze lęgowej, kładce jajowej), jednak poza tym nie różni się od rozwoju jaj złożonych poza ciałem matki.

science lab
centrum medyczne Warszawa
logo Wybierz kategorie:
Ginekolog Ciąża Dziecko
labs Ginekologia - dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Najczęstsze problemy, jakimi zajmują się ginekolodzy, to: zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcja, niepłodność, nowotwory narządów rodnych. Ściśle związana z położnictwem.
investigations W świetle polskiego prawa za dziecko uznaje się każdą istotę ludzką od poczęcia [Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka] aż do osiągnięcia pełnoletności (tj. co do zasady 18 lat)[1]. W rozumieniu Konwencji o prawach dziecka, przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r., dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed jak i po urodzeniu.
educations Ciąża, brzemienność – u samic ssaków łożyskowych oraz torbaczy – okres od zapłodnienia do porodu oraz całokształt zmian zachodzących w tym okresie w organizmie zapłodnionej samicy. W prawidłowym przebiegu ciąży zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w ścianie macicy, przechodzi okres zarodkowy, okres płodowy, a następnie jest wydalana poza organizm matki.
© 2010 - badania ginekologiczne.com