science lab
mail    home    search
O ginekologii   button USG   button Ciąża   button Ginekolog Warszawa   button
USG

Współczesna diagnostyka medyczna stosuje często w badaniach specjalistyczne urządzenia. W ultrasonografii (USG) wykorzystuje się aparat wysyłający fale ultradźwiękowe, co umożliwia obejrzenie wnętrza wielu narządów naszego ciała

Lekarz ginekolog-położnik częściej niż lekarze większości innych specjalności identyfikuje rodzinę ryzyka genetycznego i to do niego szczególnie często zwracają się rodziny ryzyka o poradę genetyczną.

Badanie USG w zasadzie jako jedyne spośród technik diagnostyki obrazowej do niedawna pozbawione było możliwości korzystania z środków kontrastujących, których podanie zwiększałoby ilość uzyskiwanych informacji. W ostatnich latach ta sytuacja uległa diametralnej zmianie. Dziesiąta dekada XX wieku to okres wprowadzenia na rynki wielu krajów ultrasonograficznych środków kontrastujących (UŚK), bezpiecznych i skutecznych substancji poprawiających jakość otrzymywanych obrazów.

Badanie USG u kobiet w ciąży jest luksusem, koniecznością czy może obowiązkiem? W dzisiejszych czasach to standard w prowadzeniu ciąży. Badanie ultrasonograficzne pozwala bowiem monitorować rozwój płodu i nadzorować przebieg ciąży. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, aby wykonać je trzy razy – pierwsze między 11. a 14. tygodniem ciąży, drugie między 18. a 22. i trzecie po 30. tygodniu ciąży. Dotyczy to oczywiście ciąży fizjologicznej, przebiegającej prawidłowo. Jeśli np. pacjentka ma nadciśnienie, cukrzycę czy jest w ciąży bliźniaczej, to konieczne są częstsze badania. W przypadku wystąpienia krwawień wykonuje się USG nawet co kilka dni.

science lab
centrum medyczne Warszawa
logo Wybierz kategorie:
Ginekolog Ciąża Dziecko
labs Ginekologia - dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Najczęstsze problemy, jakimi zajmują się ginekolodzy, to: zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcja, niepłodność, nowotwory narządów rodnych. Ściśle związana z położnictwem.
investigations W świetle polskiego prawa za dziecko uznaje się każdą istotę ludzką od poczęcia [Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka] aż do osiągnięcia pełnoletności (tj. co do zasady 18 lat)[1]. W rozumieniu Konwencji o prawach dziecka, przyjętą przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989 r., dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed jak i po urodzeniu.
educations Ciąża, brzemienność – u samic ssaków łożyskowych oraz torbaczy – okres od zapłodnienia do porodu oraz całokształt zmian zachodzących w tym okresie w organizmie zapłodnionej samicy. W prawidłowym przebiegu ciąży zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w ścianie macicy, przechodzi okres zarodkowy, okres płodowy, a następnie jest wydalana poza organizm matki.
© 2010 - badania ginekologiczne.com